rekolekcje listopad 2016

rekolekcje listopad 2016

Upewnij się, że konfiguracja pokoju umożliwia wszystkim uczestnikom, aby widzieć i słyszeć się nawzajem. Preferowane miejsca do siedzenia byłoby U kształtu lub prostokątny.

Unikać dzieje się wokół stołu, aby uzyskać wejście jeden po drugim. To marnowanie czasu tych na końcu linii i zachęca wielozadaniowość. Mimo wszystko, jeśli wie, że Jim 8 innych osób będzie komentować, zanim się do niego dostać, czy naprawdę go winić za sprawdzanie jego PDA, podczas gdy on czeka?

Wprowadzenie elementów technologicznych (na przykład program, parking, listę elementów działania, podstawowe zasady, etc.) na początku sesji. Przy większych grupach, struktura staje się bardziej z konieczności niż luksus.

jeśli to możliwe, wykorzystywać podgrupy. To może być wielka oszczędność czasu! Podgrupy mają pracować na danej emisji (lub innych kwestii), i poprosić ich, aby wybrać swoje 3 najlepsze pomysły podzielić się z większej grupy.

Bądź realistą czasy na porządku dziennym i nie bój się wprowadzić zmiany do „normalnego” procesu. Na przykład, jeśli masz zamiar zrobić „Przedstaw się”, nie ulec pokusie, aby notować, że jako „5 minut”. Jeśli istnieją 25 uczestników, a każda osoba ma tylko jedną minutę, aby przedstawić się, że to 25 minut … Jezu! Zamiast tego, może chcesz wodnika standardowe wstępy całkowicie i nazw druku namioty z nazwy każdej osoby, tytuł (i pierwszą płatną pracę – Chciałbym dorzucić osobistą pozycję zebranych przed sesją, aby skłonić ludzi do wykonywania połączeń od razu) OR rozważyć przypadkowi wstępy przy kawie 15 minut przed godziną rozpoczęcia.

Dana Brownlee jest Prezes sprawach profesjonalizm, Inc. butik rozwoju zawodowego szkolenia korporacyjne firmy. Jej firma działa http://www.professionalismmatters.com i http://www.meetinggenie.com, zasobów internetowych, wskazówki ułatwień spotkań, szkoleń i instruktażu DVD.Jej ostatnie publikacje „biegniesz spotkania lub tonie w chaosie?” i „5 Tajemnice praktycznie skrócić czas spotkania w pół!” Ona może być osiągnięte w danapbrownlee@professionalismmatters.com.

Lista klientów Dany obejmuje Centers for Disease Control and Prevention, Agencji Ochrony Środowiska, Emory profesjonalnego programu Uczenie się, Georgia Power Company, Mississippi Power Company, Southface Energy Institute, nauka Drzewo międzynarodowym, OCI Chemical Corporation i wiele innych. Dana otrzymał BS od Spelman College, BIE z Georgia Tech i MBA z Emory University.

Artykuł dzięki: najlepsza odżywka do rzęs