rekolekcje lectio divina

rekolekcje lectio divina

Ułatwienie dużych grup z łatwością

Problem:

Może zostałeś poproszony o poprowadzenie sesji z 20, 30, 40 uczestników I choć … Jezu !!! Ułatwienie dużą grupę pewnością stwarza unikalne wyzwania. To z pewnością nie jest czas na „skrzydło to”. Z starannego przygotowania i planowania, duże grupy mogą być ułatwione dość skutecznie.

Uważają, że te propozycje ….

Określić i udokumentować określony cel sesji. Jeśli zamiarem jest przede wszystkim jedną dwukierunkową komunikację, to znacznie łatwiejsze. Duże firmy mają nazywa „wszystkich pracowników” Konferencja zaktualizować każdy na nowościach i wydarzeniach, ale te sesje typu nie są przeznaczone jako interaktywny charakter. Zamiast tego, celem jest przede wszystkim przedstawienie (lub „push”) pytania informacyjne i pól pod koniec. W tym scenariuszu celem jest przygotowanie się na zapewnieniu zawartość jest dobrze rozwinięta i właściwe, a technologia z łatwością obsługuje QA na końcu.

Jeśli jest to duża grupa sesji, gdzie nie przewiduje się znaczących interakcji, proszę wszystkich, aby wyciszyć się (aby zminimalizować szumy) lub wykorzystywać technologię, która pozwala na wyciszenie uczestników.

Na początku przeglądu sesji swój cel, program i Limit (a.k.a. PAL) i dostać każdą osobę w celu dostarczenia wskazania fizycznej (np kciuki, szef nod, etc.), które są w zgodzie z nim. Jest absolutnie konieczne, by prowadzący potwierdza, że ??każdy ma „na pokładzie” przed wprowadzeniem do sesji. Jeśli masz kilka osób, nawet po cichu przesłuchania (lub nawet nie zgadzając się z) PAL, może (i prawdopodobnie będzie) skutkować progów zwalniających w dalszej części sesji. Jest o wiele lepiej, aby odsłonić te pytania / problemy i radzić sobie z nimi wcześniej. Pamiętaj, że PAL jest plan, ale można go zmienić w razie potrzeby. Nie bądź taki żonaty z planu, że nie jesteś wystarczająco elastyczny, aby dokonać niezbędnych zmian w celu zapewnienia jej sesja jest udany.

Artykuł dzięki: